تخت دوطبقه چوبی به همراه تخت بزرگسال

آیا نیاز به خرید تخت دو طبقه دارید؟

تخت دوطبقه راه حلی اساسی برای خانه های کوچک و کمجا

اگر برای بار دوم تصمیم به بچه دار شدن دارید و به دنبال ایجاد فضای بیشتر برای ورود یک عضو جدید به خانواده هستید یا می خواهید فضای بیشتری برای بازی فرزندانتان فراهم کنید، بهترین راه حل خرید تخت دوطبقه است. امروزه افزایش قیمت مسکن و محدودیت فضا موجب شده تا والدین به استفاده از سرویس خواب دو طبقه ترغیب شوند. اگر شما قصد خرید تخت دوطبقه دارید ولی هیچ ایده ای برای انتخاب این نوع تخت ها ندارید، بهتر است تا با برخی از مزایا و معایب آن آشنا شوید تا ببینید این مدل از تخت خواب آیا واقعا مناسب شما است یا نه.

اکثر ما ممکن است در هنگام خرید تخت دوطبقه دچار شک و تردید شویم. این مدل از تخت ها شاید تداعی کننده تخت های فلزی نظامی، اردوگاه های تابستانی در ذهن ما باشند. ممکن است تمایلی به دیدن این صحنه که فرزندمان به سختی از نردبان بالا برود، نداشته باشیم. نگران نباشید خبر خوب این است که طراحی های شاهکاری ار تخت های دو طبقه ارائه شده است.

تخت دوطبقه چوبی، فلزی و ام دی اف

امروزه مدل های مختلفی از تخت های دوطبقه در بازار یافت می شود.

 

انواع تخت دوطبقه چوبی، فلزی،ام دی اف-min

برنامه ریزی برای آینده با تخت دوطبقه

برخی از تخت های دوطبقه قابلیت تبدیل به دو تخت یک نفره در ابعاد کامل و استاندارد را دارند. این ویژگی برای زمانیکه فرزندان شما بزرگتر شدند و دیگر نیازی به خوابیدن در یک اتاق مشترک نباشد بسیار ایده آل است. این تخت ها به راحتی از هم جدا می شوند.

 

 

تخت دوطبقه جدا شدنی

ایجاد فضای خصوصی در یک اتاق مشترک

گاهی اوقات به اشتراک گذاشتن یک اتاق به دلیل محدودیت فضا اجتناب ناپذیر است. با این حال، داشتن یک اتاق مشترک به این معنی نیست که نمی توانید فضا و زمان خصوصی خود را داشته باشید.  با استفاده هوشمندانه از پرده می توایند حریمی خصوصی برای فرزندانتان ایجاد نمایید. همچنین با استفاده از چراغ های دارای سوئیچ های فردی، کودکان می توانند بیدار بمانند و مطالعه کنند یا چرت بزنند بدون اینکه مزاجم یکدیگر شوند.

 

تخت دوطبقه حریم دار

 

 

امکان ایجاد فضای بیشتر برای بازی

جا و مکان برای خانواده ای که در حال افزایش جمعیت است، بسیار مهم است. بیشتر فضای داخل اتاق خواب ممکن است توسط کمد، جعبه های اسباب بازی و مکان های دیگری برای قرار دادن لوازم اتاق اشغال شود. بنابراین فضای بازی اغلب محدود است. در این شرایط می توان از تخت دوطبقه استفاده نمود. با انتخاب این مدل تخت می توانید چند متر مربع از فضای عمودی را استفاده نمایید. بنابراین فضای بیشتری در کف اتاق برای رشد و بازی فرزندانتان ایجاد می کنید.

 

آموزش درس زندگی

به اشتراک گذاشتن اتاق بین بچه ها به آنها درس زندگی می آموزد. اینکه چطور نسبت به یکدیگر مهربان باشند و وسیله ای را با هم سهیم شوند. همچنین موجب بهبود رابطه خواهر و برادری می شود و به آنها کمک میکند تا زمانشان را با یکدیگر سپری کنند.

 

تخت دو طبقه کشو مهمان خور

به راحتی و بدون هیچ دردسری می توایند تخت دو طبقه رابه یک تخت خواب سه نفره تبدیل کنید. اگر فضای اضافی برای یک مهمان شبانه مورد نیاز است و فضای کافی نیز در دسترس است می توانید تخت های دوطبقه که قابلیت تبدیل به تخت مهمان را دارند انتخاب نمایید. در این مدل از تخت خواب یک کشوی اضافی در تخت طبقه پایین می توان تعبیه نمود که هم میتوان به صورت تخت مهمان از آن استفاده کرد و هم میتوان مکانی برای قرار دادن لوازم جانبی اتاق خواب باشد.

تخت دوطبقه کشویی

 

به غیر از ویژگی های مهمی که از تخت دوطبقه گفته شد این نوع تخت ها برای کودکان سرگرم کننده نیز می باشند. ارتفاع تخت دوطبقه و آزادی عمودی آن باعث افزایش قوه تخیل بچه ها برای تبدیل تخت شان به قلعه یا یک خانه درختی می شود. آنها عاشق این هستند که یک مکانی رابرای خودشان داشته باشند تا در آن بخوابند، بازی کنند یا وسایلشان را در آن قرار دهند.

تخت دوطبقه سرگرم کننده

 

تخت های دوطبقه، فضایی کاربردی برای جا دادن وسایل

همانطور که گفتیم تخت های دوطبقه فضای کف اتاق را آزاد و مکان بیشتری را برای بازی بچه ها ایجاد میکند.  اما اگر بخواهید می توانید باکس هایی را برای قرار دادن وسایل در آن اضافه کنید. همچنین می توانید قفسه ها یا میز تحریر و یا حتی دراور را در کنار تخت سفارش دهید. تخت های دوطبقه تنها برای اتاق کودکان و نوجوانان بکار نمی رود. می توان از آن برای فضای اتاق خواب بزرگسالان، اتاق مهمان یا حتی برای اجاره دادن به مسافران در مسافرخانه ها نیز استفاده نمایید.

نوعی از تخت های دوطبقه وجود دارند که به آنها تخت های لافت گفته می شود. در طراحی این مدل از تخت ها، تنها یک تخت خواب در طبقه بالا قرار دارد و در زیر تخت فضایی باز برای قرار دادن میز تحریر، قفسه یا حتی ایجاد مکانی برای کار می باشد. این ویژگی تخت های لافت باعث شده تا استفاده ای بهینه از فضای عمودی در اتاق های کوچک شود.

 

تخت دوطبقه جادار

تا اینجای مقاله از مزایای تخت دوطبقه گفته شد در ادامه به برخی از معایب این مدل تخت خواب اشاره و راه کارهایی برای افزایش ایمنی تخت دوطبقه بیان شده است:

بالا و پایین رفتن از نردبان در شب

پایین آمدن از نردبان در اواسط شب ممکن است برای یک کودک خسته و خواب آلود دشوار باشد.

 

تخت دوطبقه نردبان دار

احساس هراس – خوابیدن در ارتفاع

برخی افراد وقتی برای اولین بار در تخت دوطبقه می خوابند احساس عجیبی دارند. زیرا تا به حال تختی در بالای تخت خودشان ندیده بودند یا آنقدر به سقف نزدیک نبودند.

ایمنی

به عنوان پدر و مادر ما همیشه نگران فرزندانمان می باشیم، این بخشی از نقش شغلی مان است. اینکه آیا فرزند ما به اندازه کافی می خوابد؟ آیا تخت خواب فرزندمان مناسب اوست؟ اگر در خواب غلط بزند و به خودش صدمه بزند چه اتفاقی می افتد؟ این ها سوالاتی است که مطمئنا از خودتان می پرسید.

بدون شک ایمنی  مهمترین نکته در انتخاب تخت دوطبقه است. به همین منظور در اینجا برخی از نکات ایمنی بسیار مهم برای کودکانی که در تخت دو طبقه می خوابند فراهم کرده ایم. تخت های دوطبقه ای را انتخاب کنید که دارای حفاظ و ریل های قوی بوده و مانع از سقوط  فرزندتان به زمین می شود. تخت های دوطبقه تنها باید برای کودکان بالای شش سال استفاده شود. اگر یکی از کودکان شما کمتر از شش سال دارد او را در طبقه پایین قرار دهید.

تخت پایین برای کودکان زیرسه سال توصیه نمی شود. امکان سقوط کودکان در هنگام بالا رفتن یا پایین آمدن از نردبان وجود دارد. پس به دنبال  مدل هایی از تخت دوطبقه باشید که پله دارند و بالا رفتن با آن راحت تر است. تخت دوطبقه باید از مواد بسیار با کیفیت و بادوام ساخته شده باشد تا با ثبات و پایدار بماند و ماندگاری بالایی داشته باشد. چک کنید ارتفاع سقف اتاق کافی باشد. باید فضای کافی بین طبقه بالایی تخت دوطبقه و سقف وجود داشته باشد تا کودک و هر شخص دیگری که در تخت طبقه اول می خوابد بتواند مستقیما بلند شود بدون آنکه سرش را خم کند یا به سقف برخورد کند.

مطمئن شوید فاصله عمودی بین تخت ها در تخت دوطبقه ای که تهیه می کنید به خوبی تنظیم باشد تا کودکی که در تخت پایینی می خوابد به راحتی بلند شود. گارد محافظ در تخت بالایی تخت دوطبقه باید در هر چهار جهت لحاظ شده باشد. همچنین اگر تشکی که در طبقه اول تخت استفاده می شود بیش از حد ضخیم باشد گارد محافظ استاندارد برای حفاظت کودک از سقوط کافی نخواهد بود. اطلاعات محصول مانند حداکثر ظرفیت وزن به ویژه در طبقه بالا را چک کنید.

قبل از استفاده کودک از تخت دوطبقه باید مسائل ایمنی و خطرها برایش توضیح داده شود. قوانین و مقرراتی را برای استفاده ایمن از تخت بگذارید، مانند پریدن و چرخیدن از تخت دوطبقه ممنوع باشد. به کودکانتان اجازه دهید تا بدانند که این تخت ها فقط برای خوابیدن است و می دانید که شاید مجبور باشید بیش از یک بار قوانین و مقررات تخت دوطبقه را به آنها توضیح دهید.

فروشگاه بی بی چوب ایمنی را بسیار جدی می گیرد. ما می خواهیم که کودکان و خانواده ها بهترین تجربیات ممکن را داشته باشند. همچنین تمام تلاشمان را کرده ایم تا با ارائه تخت های دوطبقه با فضایی باز و در عین حال ایمن و جادار فضایی دلنشین برای فرزندان دلبندتان ایجاد نمایید. تمامی تخت های دوطبقه دارای ساختاری با ریل و گارد ثابت می باشند. بنابراین هیچ شانسی برای افتادن از تخت در هنگام غلطیدن وجود ندارد.  حتی می توانید تخت های دوطبقه را مطابق با طراحی و دکوراسیون اتاق کودکتان طراحی و کار را به ما بسپارید.

نظر شما چیست؟ آیا این مقاله توانست برخی از سوال ها و ابهامات ذهنی شما را درباره این مدل تخت ها پاسخگو باشد؟؟؟ خوشحال می شویم اگر نظری در رابطه با مزایا و معایب تخت دوطبقه که در این مقاله ارائه نشد را برایمان بنویسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *