سرویس خواب دوطبقه کودک و نوجوان

مدل های مختلف سرویس خواب دوطبقه کودک و نوجوان

سرویس خواب دوطبقه معمولا در دو جنس رایج چوب و فلز ساخته می شود. در مقاله قبلی در مورد دلایل خرید تخت خواب دوطبقه گفته شد. در این مقاله نیز سعی داریم مدل های مختلف تخت خواب دوطبقه کودک و نوجوان را به شما معرفی کنیم.

تخت دوطبقه استاندارد

تخت دوطبقه چوبی

 

یک تخت دو طبقه استاندارد معمولا از دو تخت دوقلو تشکیل شده است که روی یکدیگر قرار گرفته اند. ساختار سرویس خواب دوطبقه دوقلو به گونه ای طراحی شده است که می توان هر یک از تخت را از هم جدا نمود و به دو تخت یکسان که میتوانند هر یک در کف اتاق خواب قرار بگیرند، تبدیل کرد. این مدل از تخت خواب دوطبقه راه حلی فوق العاده برای زمانی است که دو فرزند شما در یک اتاق می خوابند و می دانید که بعد ها به خانه بزرگتری منتقل خواهید شد یا یکی از فرزندان شما به اتاق دیگری خوهد رفت. در این شرایط به جای تعویض کل تخت فقط کافی است که تخت بالایی را بردارید.

تخت خواب دوطبقه استاندارد به سبک لافت

سرویس خواب دوطبقه مدل لافت

 

در سرویس خواب دوطبقه استاندارد به سبک لافت تنها یک تشک در تخت طبقه بالا قرار دارد. در این مدل تختخواب دوطبقه فضای کف تخت کاملا آزاد است. این فضا را می توان برای قرار دادن کمد، مکانی برای مطالعه، بازی یا فقط برای ایجاد فضای آزاد بیشتر در اتاق استفاده کرد. این نوع تخت برای اتاق خواب های کوچک که نیاز به تمام فضای کف دارد، بسیار مناسب است. بسیاری از تخت های لافت به گونه ای ساخته شده اند که دارای فضایی برای کمد و میز تحریر در زیر تخت می باشند.

 تخت های سه طبقه

تختخواب سه طبقه

 

تخت های سه طبقه معمولا کمتر مورد استقبال خانواده ها قرار می گیرند. این نوع تخت ها بیشتر در کشتی ها، زندان ها که فضای کف اتاق محدود است، استفاده می شوند. در این مدل سه تخت روی یکدیگر قرار دارند.

سرویس خواب سه طبقه مدل لافت

 

تخت خواب سه طبقه مدل لافت

در تخت های سه طبقه مدل لافت امکان خوابیدن برای سه نفر وجود دارد. در این مدل یک تخت دوطبقه استاندارد و یک تخت خواب دوطبقه لافت به صورت عمودی به ساختار متصل شده اند و فضایی آزاد برای کمد یا میز تحریر در زیر تخت لافت فراهم می کند.

سرویس خواب دوطبقه سه نفره

سرویس خواب دوطبقه سه نفره

 

تختخواب دوطبقه سه نفره تختی است که یک تخت در طبقه بالا قرار دارد و یک تخت دونفره در طبقه پایین آن قرار گرفته است.

سرویس خواب دوطبقه تختخواب شو

تخت خواب تاشو دو طبقه

 

سرویس خواب دوطبقه تخت خواب شو کاملا شبیه به یک تخت دوطبقه استاندارد است. با این تفاوت که تخت طبقه پایین طوری طراحی شده که به جای تشک هم بصورت مبل است و هم می تواند به تخت تبدیل شود. این مدل تخت خواب برای کودکان بزرگتر که اتاقشان را به اشتراک می گذارند بسیار مناسب است. آنها می توانند روی مبل بنشینند و تلویزیون ببینند یا با دوستانشان بازی ویدیویی انجام دهند.

تخت دوطبقه راه پله دار

تخت خواب دوطبقه راه پله دار

 

تخت های دوطبقه راه پله دار گنجایش سه تشک را دارد. تشک سوم را می توان درکشوی زیرین تخت پایین قرار داد. با کشیدن کشو می توان فضایی برای خواب مهمان فراهم کرد. و با بستن کشو نیز می توان به راحتی آن را در مواقعی که نیازی به آن نیست پنهان نمود. این سبک ها را می توان به صورت تخت دوطبقه یک نفره و دو نفره طراحی نمود.

تخت های دوطبقه ال-شکل

تخت های دوطبقه ال-شکل

 

سرویس خواب های دوطبقه ال -شکل کاملا منحصر به فرد می باشند. این نوع سرویس خوابها فضای زیادی برای ذخیره سازی در هر دو طرف تخت پایین دارند. از آنجا که در این مدل تخت طبقه پایین رو به جلو و به سمت بیرون قرار گرفته (کاملا در زیر تخت طبقه بالا نمی باشد) خوابیدن بر روی آن کمتر احساس خفگی به آدم دست می دهد.

تخت خواب دوطبقه کابینی

تخت خواب دوطبقه کابینی

سرویس خواب دوطبقه کابینی یک تخت خواب دوطبقه معمولی است که از تخت دوطبقه به سبک لافت کوتاه تر می باشد. فضای زیر این تخت می تواند به عنوان کمد مورد استفاده قرار گیرد. حتی می تواند به صورت دراور، شلف و قفسه ساخته شود.

تخت خواب برجی شکل

سرویس خواب دوطبقه برجی شکل
سرویس خواب دوطبقه برجی شکل

 

 

سرویس خواب دوطبقه به شکل برج جایگزینی سرگرم کننده برای تخت های دوطبقه معمولی و لافت می باشد. این مدل تخت ها می توانند تم های تخیلی متفاوتی داشته باشند و هیجان بازی در اتاق خواب را دوبرابر کنند.

در این مقاله سعی کردیم شما را با انواع مدل های سرویس خواب دوطبقه کودک و نوجوان آشنا کنیم تا راحت تر بتونید سرویس خواب دوطبقه مورد نظرتون رو با توجه به فضای اتاق منزلتون انتخاب و تهیه کنید. نظرتون در مورد این مقاله چیه؟ آیا از مدل های ارائه شده خوشتون اومد؟ خوشحال می شیم اگر نظری در رابطه با مدل های ارائه شده دارید برامون بنویسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *