ایده های طراحی اتاق کودک

تم دریایی اتاق کودک – ایده های جذاب رنگ، مبلمان و اکسسوری

تم دریایی اتاق کودک 1

در این مقاله بهترین ایده های تم دریایی اتاق کودک را برای شما انتخاب کرده ایم. اتاق خواب کودک مکان ویژه ای است که که ممکن است طرحی کاملاً متفاوت از مفهوم کلی خانه یا آپارتمان داشته باشد. طرح های داخلی با مضامین دریایی به شما امکان ایجاد فضایی دنج در اتاق را می دهد و در عین حال منجر به تحریک رشد پتانسیل خلاق کودک می شود.

بسیاری از مردم فکر می کنند که دکوراسیون دریایی اتاق کودکان نیاز به یک طراح حرفه ای دارد، اما می توانید به راحتی یک دکور دریایی را در اتاق خواب کودک خود ایجاد کنید. البته نباید فراموش کنید که اتاق خواب مکانی است که کودک نه تنها در آن بازی می کند بلکه جایی است که کودک در آن می خوابد، درس می خواند و کارهای زیاد دیگری انجام می دهد. از این رو قبل از هر چیزی اتاق کودک باید محیطی ایمن و امن باشد. در این مقاله قصد داریم تا نکات عملی پالت رنگ، مبلمان و اکسسوری تم دریایی اتاق کودک را برای شما ارائه دهیم تا به شما کمک کند اتاق خواب فرزندتان را به مکانی زیبا، کاربردی و خاص تبدیل کنید.

تم دریایی اتاق کودک و نوجوان-  موضوع دکوراسیون را انتخاب کنید

تم دریایی اتاق کودک 2

به روش های مختلفی می توان تم دریایی اتاق کودک را طراحی کرد. تم های مختلفی برای انتخاب دکوراسیون دریایی وجود دارد و در اینجا لیست کوتاهی از آنها را برای شما آماده کرده ایم:

 • تم دزدان دریایی
 • تم دریا و اعماق اقیانوس
 • تم ساحلی
 •  تم پری دریایی
 • تم جزایر عجیب و غریب
 • تم ملوانی
 • تم کشتی ها و قایقها

باید در مورد تم مورد علاقه  فرزندتان با او صحبت کنید. این تم می تواند در مورد دزدان دریایی یا شکار گنج باشد و این نقطه شروع دکوراسیون شماست. هر یک از موضوعات مربوط به تم دریایی اتاق کودک را می توانید خودتان به تنهایی به عنوان یک پروژه انجام دهید. می توانید چند تعمیر ساده را انجام دهید، دیوارها را مجدداً رنگ آمیزی کنید و اگر مایل به تغییر مبلمان اتاق خواب نیستید، می توانید با در نظر گرفتن اکسسوری ها و روتختی های مناسب شخصیت خاص به اتاق خواب ببخشید. اما والدینی که مایلند اتاق خواب کودک را به طور کامل تغییر دهند باید با دقت برنامه ریزی کنند و در مورد دیوارپوش، کفپوش، پالت رنگ، مبلمان، پارچه، نورپردازی و غیره فکر کنند.

تم دریایی اتاق کودک 3

تم دریایی یا کشتی بهترین انتخاب برای پسران است. شما می توانید از طرح سنتی رنگ آبی، سفید یا قرمز، مبلمانی با چوب های براق تیره، اکسسوری هایی مانند پرچم های دریایی، لنگر، فرمان، چرخ و غیره استفاده کنید. می توانید فضای داخلی را با تمی ظریفتر نیز تزئین کنید. به عنوان مثال از تخت ملوانی یا تخت کشتی استفاده کنید.خانه ساحلی یا کلبه ساحلی یک تم جهانی است که مناسب برای پسران و دختران در هر سنی است. در این تم از طرح های رنگی خنثی همراه با آبی تیره، مبلمان ساده، منسوجات پنبه ای و تزئینات دریایی مانند مرجان ها، ستاره های دریایی و صدفها استفاده میشود.تم ساحلی یکی از تم های مورد علاقه همه کودکان چه پسر و چه دختر است. از تن های بژ و آبی برای ایجاد جو ساحلی، چوب سفید، مواد طبیعی و همچنین تزیینات ساحلی مانند درختان نخل، تخته موج سواری و غیره استفاده کنید.یکی دیگر از تم دریایی اتاق کودک تم کارتونی است. تم های کارتونی از قبیل پری دریایی و باب اسفنجی معمولاً برای طراحی داخلی اتاق خواب بچه های کوچک طراحی می شود. شما می توانید فضای اتاق خواب را با کاغذ دیواری هایی که شامل عکس باب اسفنجی یا پری دریایی هستند تزیین کنید.

تم دریایی اتاق کودک – نکات کلیدی در مورد عناصر، رنگ ها، مبلمان و اکسسوری ها

تم دریایی اتاق کودک 4

وقتی در مورد دکورهای دریایی اتاق خواب کودکان صحبت می کنیم، هدف اصلی ایجاد یک طراحی پویا و عملی است. بکار بردن عناصر مربوط به تم های مختلف دریایی ایده خوبی نیست و نباید اتاق را بیش از حد با اقلام مختلف شلوغ کرد زیرا در این صورت اتاق تبدیل به یک سمساری خواهد شد. همانطور که اشاره کردیم، یک نقطه خوب برای شروع این است که در مورد نوع اقلامی که دوست داریم در اتاق خواب ببینیم تصمیم گیری کنیم. با فرزندتان صحبت کنید و یک تم را انتخاب کنید. سپس لیستی از عناصر اصلی تهیه کنید و در مورد رنگ ها و قطعات مبلمان بحث نمایید. برخی از عناصر اصلی تم دریایی اتاق کودک شامل موارد زیر است:

 • آب
 • اقلام دریایی که می توان با دست ساخت یا  آنها را در مغازه های سوغاتی خریداری کرد
 • لنگرها
 • طناب و چرخ های فرمان
 • نقشه ها
 • مدل های کشتی و قایق بادبانی  (مثل تخت های ملوانی یا تخت های مدل کشتی)
 • پرچم های سیگنال
 • فانوس دریایی
 • صدف و مرجان و غیره.
 • تم دریایی اتاق کودک 5

پس از انتخاب تم برای طراحی اتاق فرزندتان باید در مورد رنگ ها فکر کنید. به گفته روانشناسان کودک، رنگ آبی صلح آمیز و آرامش بخش است. معمولاً در این سبک از دکوراسیون سایه ها و رنگ ها بر اساس سایه های سنتی انتخاب می شوند. به عبارتی رنگ های آبی و فیروزه ای با سایه هایی از پالت گرم از قبیل نارنجی، صورتی، قرمز، قهوه ای، زرد، بژ و شنی مخلوط می شوند. سایه های پاستلی باعث خنکی فضای داخلی و سایه های فیروزه ای باعث از بین رفتن تنش، خستگی و استرس می شوند. علاوه بر این، این رنگ بسته به نور قابلیت تغییر دارد. فضای اتاق هنگام صبح و عصر متفاوت به نظر می رسد که برای کودک جالب است.

گزینه دیگر استفاده از رنگهای روشن برای تزئین دیوارها، کف اتاق، سقف و مبلمان بزرگ است. رنگهای سفید و بژ برای طراحی اتاق خواب کودک بسیار ایده آل هستند، زیرا رنگ سفید فضای اتاق را به صورت بصری افزایش می دهد رنگ بژ سردی رنگ آبی را خنثی می کند. استفاده از پالت رنگ خنثی به شما این امکان را می دهد تا فضای داخلی را به شکلی خلاقانه تزئین کنید و فرصتی برای تغییر آسان فضای داخلی اتاق کودک در هنگام رشدش و بدون هزینه های اضافی خواهد بود.

دیوارها را می توان با کاغذ دیواری تزئین کرد که یکی از ساده ترین راه ها برای ایجاد یک فضای مناسب در اتاق خواب است. کاغذ دیواری های مدرن بسیار واقعی هستند و به لطف پیشرفت صنعت چاپ، کاغذ دیواری های امروزی بسیار مقاوم و کاملاً بی خطر می باشند. دستتان کاملا باز و لیست انتخابتان وسیع است. از نقشه های جغرافیایی و کارتون گرفته تا صخره های اقیانوس و قایق های دریانوردی.

کفپوش: کفپوش یکی از عنصر مهم داخلی اتاق کودک می باشد زیرا کودکان وقت زیادی را صرف بازی در زمین می کنند. کفپوش باید بادوام، ایمن و راحت باشد. گزینه های مختلفی برای کفپوش مناسب وجود دارند که عبارتند از:

 • پارکت
 • لمینت
 • فرش یا قالیچه
 • موکت

از کفپوش های سنگی و سرامیکی خودداری کنید زیرا معمولا این کفپوش ها در مقایسه با کفپوش های چوبی سردترند. همچنین کفپوش های مصنوع حاوی مواد سمی می باشند.

تم دریایی اتاق کودک 6

مبلمان و اکسسوری ها: از آنجا که در مورد اتاق خواب بچه ها صحبت می کنیم انتخاب مواد طبیعی با کیفیت بالا در اولویت هستند. چوب بهتری متریال برای مبلمان است. زیرا ماهیت آن گرم بوده و در مقابل ضربه مقاوم است. تختخواب بزرگترین شی در هر اتاق خواب است و معمولا بیشترین تاکید بر روی تخت است. از این رو می توان آن را به صورت قایق یا کشتی تهیه کرد. حتی می توان به راحتی با روتختی مناسب و اضافه کردن چند بالش تزئینی یک تخت استاندارد را به کشتی دزدان دریایی تبدیل کرد. برای تم دریایی اتاق کودک خود می توانید قفسه ها، کتابخانه، میز و سایر وسایل کوچک مبلمان را مانند بخشی از عرشه کشتی اضافه کنید و فضایی همانند یک کشتی واقعی را ایجاد نمایید.

معمولا والدین هنگام تزئین اتاق خواب بچه ها از عناصر غیر ضروری استفاده می کنند و رنگ های زیادی در اتاق کودکان بکار می برند. یادتان باشد که باید محیطی متعادل و هماهنگ برای فرزندان خود ایجاد کنید. سعی کنید مبلمانی برای اتاق فرزندتان انتخاب کنید که اصولی باشند. به عبارتی هم از لحاظ ظاهری مناسب باشند و هم مکانی برای جای دادن وسایل اتاق کودکتان باشد. در ادامه مقاله نیز سعی کردیم تصاویری از دکوراسیون تم دریایی اتاق کودک را برایتان بیاوریم. امیدواریم که برای شما الهام بخش باشد.

تم دریایی اتاق کودک 14

منبع: Deavita

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.