ایده های طراحی اتاق کودک

نکات مهمی که باید در دکوراسیون اتاق خواب بنفش دخترانه بدانید

دکوراسیون اتاق خواب بنفش دخترانه

بنفش رنگی جذاب است و بعد از رنگ صورتی به سرعت به یکی از پالت های رنگی محبوب و مورد علاقه والدین برای دکوراسیون اتاق دختر تبدیل شده است. رنگ بنفش که از ترکیب دو رنگ اصلی قرمز و آبی به دست می‌آید در واقع نه رنگ گرم است و نه سرد و رنگ زرد به عنوان مکمل رنگ بنفش شناخته می‌شود. رنگ بنفش دارای طیف رنگی مختلفی از قبیل یاسی، ویولت یا بنفش آبی، ارغوانی و بنفش قرمز می باشد.

طیف های رنگ بنفش

طیف های رنگ بنفش

طبقه گفته بسیاری از کارشناسان بنفش رنگی بسیار فریبنده است و اگر به خوبی استفاده شود ظاهری عالی و خاص به اتاق می بخشد. اما در صورت استفاده نادرست می تواند نتایجی بد و زننده داشته باشد. اگر برای دکوراسیون اتاق خواب دخترانه با رنگ بنفش نیاز به راهنمایی دارید تا پایان این مقاله با ما همراه باشید تا نکاتی مفید را برای تزئیین اتاق کودکتان با رنگ بنفش بررسی کنیم.

فهرست مطالب

 

۱- در دکوراسیون اتاق خواب بنفش دخترانه زیاده روی نکنید

دکوراسیون اتاق خواب بنفش دخترانه 3

استفاده متعادل از رنگ بنفش تاثیر بسزایی در طراحی اتاق فرزندتان دارد. بجای اینکه کل اتاق را با سایه های بنفش رنگ کنید می توانید از رنگ های خنثی و لایت نظیر طوسی یا نقره ای استفاده کرده و اقلامی به رنگ بنفش در آن بکار بگیرید. اگر دوست دارید بیشتر از رنگ بنفش استفاده کنید سعی کنید رنگ خود را عاقلانه و منطقی انتخاب کنید. معمولا رنگ بنفش بر روی دیوار تیره تر از آنچه که انتظارش را دارید به نظر می رسد. حتی کم رنگترین و سبک ترین سایه های پاستلی نیز تاثیر چشمگیری خواهند داشت. برای اینکه از انتخاب درست رنگ خود مطمئن شوید بهتر است رنگ هایی با چند سایه روشن تر از رنگ اصلی خود انتخاب کنید. این کار نتایج را برای شما خوشایندتر خواهد کرد.

۲- استفاده از سایه های ملیح رنگ بنفش برای اتاق

اگر می خواهید فرزندتان را آرام و خوشحال نگه دارید، سایه های کم رنگ بنفش می تواند آرام بخشی واقعی برای روح باشد. رنگ های گرم تر از قبیل قرمز می تواند منجر به اضطراب و استرس در کودکان شود.رنگ بنفش به ویژه سایه‌های روشن‌تر آن، باعث آرامش روحی و روانی و کاهش اظطراب و نگرانی شده و اعتماد به نفس و عزت نفس را افزایش می‌دهد. رنگ بنفش قوه‌ی تخیل و خلاقیت در کودکان را افزایش می‌دهد. برای ایجاد فضایی آرام می توانید سایه هایی نرم از رنگ یاسی یا بنفش کم رنگ را انتخاب کنید. هرچقدر این سایه ها ملیح تر باشند اثر آرام بخش بیشتری خواهند داشت.

۳- حفظ تعادل در ست اتاق خواب بنفش دخترانه

دکوراسیون اتاق خواب بنفش دخترانه 10

هرگز تاثیر رنگ سفید را دست کم نگیرید. به ویژه زمانیکه از یک رنگ جیغ و جسورانه استفاده می کنید. وجود رنگ خنثی نظیر سفید در فضا باعث ایجاد تعادل و آمکان استراحت به چشم ها را می دهد. همچنین این تضاد باعث می شود رنگ ها تمیزتر و ملیح تر به نظر برسند. اگر قصد نقاشی دیوار اتاق کودکتان به رنگ بفنش را دارید می توانید یکی از دیوارها را بنفش و سایر دیوارها به رنگ سفید کنید.

۴- از یک رنگ شاخص برای دکوراسیون اتاق خواب بنفش دخترانه استفاده کنید

ترکیب رنگ قرمز و آبی، بنفش با رنگ های شاخص گرم و سرد عالی به نظر می رسد. می توانید رنگ بنفش را با رنگ های پاستلی مانند صورتی خیلی کم رنگ یا سبز آبی یا  رنگ زرد آفتابی و نارنجی ترکیب کنید. حواستان باشد که در ترکیب رنگ ها قانون ۶۰-۳۰-۱۰ را رعایت کنید.

دکوراسیون اتاق خواب بنفش دخترانه 11

طبق این قانون، ۶۰٪ رنگ اصلی برای اتاق شما است. یعنی شما در حدود ۶۰ درصد فضا را به رنگ اصلی تان اختصاص می دهید. به طور مثال در یک اتاق نشیمن، این ۶ درصد شامل دیوارها، کف، وسایل بزرگ مانند فرش و مبلمان می شود. با این کار رنگ اصلی به عنوان رنگ زمینه یا بک گراند کار شما قرار می گیرد. ۳۰٪ برای رنگ ثانویه است، رنگ دومی که می خواهید در کنار رنگ اصلی به کار بگیرید. این رنگ می تواند برای وسایل دیگر مانند پرده ها، صندلی ها و حتی یکی از دیوارها استفاده شود. رنگ ثانویه از رنگ اصلی شما پشتیبانی می کند اما به اندازه ای متفاوت است که می توان آن ها را از یکدیگر تشخیص داد.

در نهایت به رنگی می رسیم که به میزان ۱۰٪ در فضا دیده می شود. این رنگ برای لوازم جانبی، دکوری ها، کوسن ها و وسایل کوچک تر به کار می رود. به طور مثال در یک اتاق خواب، می تواند رنگ بالش روی تخت، چراغ های روی میز کنار تخت و … باشد.

سخن آخر

رنگ بنفش از دیرباز یکی از رنگ های اشرافی و سلطنتی بوده است و یکی از پالت های رنگی مناسب برای اتاق کودکتان است و طرحی باشکوه و جذاب به آن می بخشد. امیدوارم این مقاله برای شما مفید بوده باشه. اگر پیشنهاد دیگری برای دکوراسیون اتاق خواب بنفش دخترانه دارید که در این مقاله گفته نشد خوشحال میشیم که نظرتون را با ما در میون بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *